نکست بیت، NextBit

در بازی‌های رایانه‌ای معاصر، یک اتصال اینترنتی قوی از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که رسانه های فیزیکی رواج کاهش می یابد و توزیع دیجیتال جذابیت بیشتری پیدا می کند، دسترسی به اینترنت حتی برای تلاش های بازی های انفرادی بسیار مهم می شود.انتخاب اتصال بهینه اینترنت برای رایانه  شما نیاز به بررسی دقیق دارد. به حداکثر رساندن پتانسیل شبکه شما نیازمند درک اصول اولیه فناوری های شبکه  است. برای افزایش سرعت و کاهش تاخیر، نیازمند یکسری تغیرات در شبکه شما می باشد که امروز در این مقاله بررسی می کنیم.

اگر شما هم علاقه دارید تا تجربیات بازی خود را با افرادی که به تماشای بازی‌ها علاقه‌مندند به اشتراک بگذارید و از طریق استریم کردن بازی درآمد کسب کنید، می‌توانید به یکی از این استریمرها تبدیل شوید. نکته مهم در این راستا این است که برای موفقیت در استریمینگ و گیمینگ، داشتن اینترنت پرسرعت و پایدار امری حیاتی است. افرادی که به تماشای بازی‌های شما علاقه دارند، مطمئناً نمی‌خواهند در حین تماشا با مشکلات قطعی یا افت کیفیت مواجه شوند. بنابراین، داشتن اینترنت با کیفیت عالی نه تنها برای استریم کردن مهم است، بلکه برای لذت بردن از بازی‌ها نیز اساسی می‌شود. به همین دلیل، در این مقاله به بررسی اینترنت گیمینگ و ارائه سرویس‌های پرسرعت و مناسب برای گیمرها خواهیم پرداخت و مشخص خواهیم کرد که کدام نوع از اینترنت در شرایط اختلال اینترنت کشور، برای استریم بازی مناسب است. با ما همراه باشید.

اینترنت گیمینگ
اینترنت گیمینگ

المان های مهم و تاثیر گذار برای اینترنت گیمینگ

 • بررسی پهنای باند و سرعت شبکه:
  • چهار لینک اصلی در زنجیره شبکه وجود دارد که باید هنگام ساختار شبکه‌تان در نظر گرفته شوند:
   • ارائه‌دهنده خدمات اینترنت (ISP)
   • مودم
   • روتر
   • اتصال شبکه (سیمی یا بی‌سیم)
  • ISP (ارائه‌دهنده خدمات اینترنت):
   • گزینه‌ها ممکن است بر اساس موقعیت محدود باشند، اما بیشتر ISPها  خدمات مختلف در سطوح قیمتی متفاوت دارند.
   • خدمات موجود در منطقه خود را مقایسه کنید تا ISP با رضایتمندی بالا و خدماتی که با نیازهای شما هماهنگ هستند را پیدا کنید.
  • انتخاب خدمات اینترنت مناسب:
   • هنگام انتخاب خدمات اینترنت، به معیارهای زیر توجه کنید:
    • پهنای باند:
     • به مقدار داده‌های ارسالی از طریق اتصال اینترنت اشاره دارد که به عنوان تعداد مگابیت در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود (برای مثال ۱۰۰ مگابیت در ثانیه).
    • سرعت:
     • به دو معیار سرعت دانلود و آپلود تقسیم می‌شود.
      • سرعت دانلود:
       • سرعتی است که داده‌ها به سرعت از اینترنت به دستگاه کشیده می‌شود (به عنوان مثال تماشای یک فیلم از یک سرویس استریم).
       • اندازه‌گیری شده به مگابیت در ثانیه (Mbps) یا گیگابیت در ثانیه (Gbps) برای اتصالات سریعتر.
      • سرعت آپلود:
       • سرعتی است که داده‌ها به سرعت از دستگاه شما به اینترنت فرستاده می‌شود (به عنوان مثال استریم گیم‌پلی از رایانه شخصی به اینترنت).
       • نیز به مگابیت در ثانیه و گیگابیت در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود.
      • به طور خلاصه، پهنای باند نشان‌دهنده مقدار داده‌ای است که می‌تواند از اتصال شما منتقل شود، در حالی که سرعت نشان‌دهنده چقدر به سرعت داده‌ها منتقل شده می‌باشد.
     • انواع اتصالات اینترنت:
      • بسیاری از ISPها خدمات اینترنت مسکونی را از طریق کابل یا DSL ارائه می‌دهند که اغلب سرعت دانلود را نسبت به سرعت آپلود ترجیح می‌دهند.
      • اتصالات دیگر مانند اینترنت فیبر نوری به پهنای باند همسان اجازه می‌دهند که سرعت دانلود و آپلود برابر باشد.
     • ملاحظات در مورد سرعت اینترنت:
      • بدون توجه به عوامل دیگر، سرعت بالاتر در دانلود و آپلود به طور کلی بهتر است.
      • می‌توانید سرعت اینترنت خود را با استفاده از ابزارهایی مانند [این](لینک به ابزار) بررسی کنید.
اینترنت گیمینگ
اینترنت گیمینگ

بررسی پینگ و یا تاخیر

برای گیمرها، داشتن پینگ یا تاخیر کم در اتصال اینترنتی بسیار حائز اهمیت است. پینگ به میزان زمانی اشاره دارد که یک سیگنال از یک دستگاه به دیگری ارسال می‌شود و پاسخ آن دریافت می‌گردد. این مقدار به واحد میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌شود، و هر چه این مقدار کمتر باشد، بهتر است. پینگ کم این امکان را به گیمرها می‌دهد تا زمان دقیقی که برای انتقال داده از دستگاه شان به سرور در اینترنت و برگشت آن صرف می‌شود را بفهمند. این ویژگی مهم برای اطمینان از انجام بازی بدون تأخیر و با سرعت بالاست، زیرا پینگ پایین به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا اطلاعات به سرعت انتقال یابند و پاسخ سریعی از سرور دریافت کنند. در کل، پینگ پایین در اتصال اینترنتی بهبود تجربه بازی و جلوگیری از وقفه‌های مزاحمت زننده در بازی ارائه می‌دهد.

 1. لیتانسی، پینگ و لگ

  • لیتانسی

   : زمانی که  اطلاعات طی مسیری از کامپیوتر شما، از طریق شبکه به هدف می‌رود و سپس به کامپیوتر شما بازمی‌گردد. در بازی، لیتانسی پایین ارسال و دریافت سریع اطلاعات با سرور بازی را تضمین می‌کند و مشکلاتی مانند لگ را به حداقل می‌رساند. انتخاب سرور درون بازی که به شما نزدیکتر است، یکی از راه‌های ساده برای کاهش لیتانسی است.

  • پینگ

   : مقیاسی برای اندازه‌گیری لیتانسی است که معمولاً به میلی‌ثانیه اعلام می‌شود (مثلاً 90.0 میلی‌ثانیه). هر چه پینگ کمتر باشد، لیتانسی کمتری وجود دارد. پینگ کمتر از 100 میلی‌ثانیه ایده‌آل است. می‌توانید پینگ خود را با خدمات مشابه این سرویس اندازه‌گیری کنید.

  • لگ

   : نتیجه لیتانسی بالاست و ممکن است یکی از مشکلات چالش‌برانگیز در بازی آنلاین باشد. اگر یک بازیکن اطلاعات را به سرور بازی با سرعت کمتری نسبت به یک بازیکن دیگر در همان مسابقه ارسال یا دریافت کند، ممکن است به مشکلات اتصالی جدی منجر شود، مانند تاخیر در ورود اطلاعات یا خطاهای اتصال. لگ می‌تواند یک مانع  در یک بازی رقابتی و سریع باشد و هر جا امکان پذیر باشد، باید از آن جلوگیری شود.

  • اینترنت گیمینگ
   اینترنت گیمینگ
 2. انتخاب مسیراب

  • انتخاب صحیح مسیراب تأثیر زیادی بر تجربه بازی دارد، برگزیدن شبکه سیمی یا بی‌سیم.
  • ویژگی‌های موردنیاز:
   • ابزارهای کیفیت خدمات

    (QoS): به مسیراب اجازه می‌دهد تا ترافیک خاصی را، مانند ترافیک معمولاً بازی، نسبت به سایر انواع ترافیک اولویت بدهد و لیتانسی را در صورت استفاده از شبکه توسط دیگران کاهش دهد.

   • Wi-Fi 6

    : آخرین استاندارد Wi-Fi با مزایای برجسته نسبت به نسخه‌های پیشین. اگر به مزایای Wi-Fi 6 علاقه دارید، باید مسیراب شما این فناوری را پشتیبانی کند.

   • اتصالات اترنت

    : اتصالات کابلی کافی سرعت را به شبکه شما ارائه دهد. اگر اتصال شما گیگابیت (1,000 مگابیت بر ثانیه) است و می‌خواهید از یک کابل اترنت برای اتصال به کامپیوتر خود استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که پورت اترنت مسیراب شما این سرعت‌ها را پشتیبانی می‌کند.

  • تحقیق دقیق

   : امکانات هر مسیرابی را که در نظر دارید را مورد بررسی دقیق قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که این دستگاه از فناوری‌هایی که قصد دارید به شبکه خود اضافه کنید، پشتیبانی می‌کند. همه مسیراب‌ها یکسان نیستند.

  • اتصال سیمی یا بی‌سیم

   : انتخاب دقیق این که چگونه می‌خواهید کامپیوترتان را به مسیراب متصل کنید نقش مهمی دارد

  • اینترنت گیمینگ
   اینترنت گیمینگ

بررسی اطلاعات کابلی و غیر کابلی


 1. پیوندهای سیمی

  : اکثر رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌های مدرن این امکان را فراهم می‌کنند که از هر دو گزینه استفاده کنید. اما درک قدرت هرکدام می‌تواند به شما کمک کند تا اتصال مناسب برای تنظیمات خود انتخاب کنید.

 2. اتصالات سیمی

  : بسیاری از روترها پورت‌های اترنت دارند که به شما امکان انتقال داده‌های شبکه را از طریق کابل اترنت به دستگاه پشتیبانی‌شده می‌دهد. این اتصال مستقیم بهترین ارتباط را ارائه می‌دهد که می‌تواند از روتر به دستگاه منتقل شود بدون نیاز به شبکه بی‌سیم.

 3. مکان سیستم شما

  : کابل‌های اترنت می‌توانند حجم زیادی از داده را به مسافت‌های طولانی منتقل کنند، اما شما باید با یک کابل فیزیکی مقابله کنید. شاید لازم باشد با قرار دادن کابل خلاقانه برخورد کنید.

 4. کابل مناسب

  : اترنت یک گروه از فناوری‌های شبکه است که برای ایجاد شبکه‌های محلی (LAN) ایده‌آل است. این شبکه‌ها برای ارتباط از طریق کابل‌های اترنت طراحی شده‌اند که از اتصال RJ-45 استفاده می‌کنند.

 5. رابط صحیح در رایانه شما

  : اطمینان حاصل کنید که سیستم شما دارای توانایی مدیریت اتصال اترنت است و قابلیت استفاده از سرعت شبکه را دارد.

اتصالات بی‌سیم:

 1. اتصالات بی‌سیم

  : بیشتر اتصالات اینترنت بی‌سیم بر اساس استاندارد شبکه IEEE 802.11 یا به طور متداول وای-فای استوار است. وای-فای این امکان را فراهم می‌کند که روتر داده را از طریق یک شبکه بی‌سیم به یک دستگاه سازگاری ارسال کند که به شبکه متصل است.

 2. پیشرفت استاندارد وای-فای

  : وای-فای همچنین با گذر زمان تغییرات زیادی کرده است و به نامگذاری ساده‌تری پایبند شده است. وای-فای ۶ آخرین نسخه این استاندارد است که سرعت اتصال بی‌سیم را در شبکه خانگی ارائه می‌دهد.

 3. کنترل‌های راه دور وای-فای

  : روترهای بی‌سیم گزینه‌های گسترده‌ای از گزینه‌های سفارشی وای-فای ارائه می‌دهند، از جمله شبکه‌های مهمان، امنیت داخلی و ابزارهای کیفیت خدمات که می‌توانند به کاهش تاخیر کمک کنند.

 4. پیشرفت وای-فای

  : وای-فای به مراتب بهتر شده است و در حال حاضر قابل مقایسه با اتصالات سیمی است، از نظر سرعت آپلود و دانلود و همچنین تاخیر. اگر اینترنت شما، مودم خوبی و روتر مناسبی دارید، وای-فای یک گزینه عالی برای بازی‌های آنلاین است

چگونه این عوامل بر روی اینترنت گیمینگ تاثیر می گذارد؟

ما به نحوی بر تأثیر یک شبکه بر تجربه بازی پرداختیم، اما بیایید جزئی‌تر شویم.

پهنای باند و سرعت اتصال:

 1. پخش بازی‌های آنلاین

  : بازی‌های آنلاین با مقدار نسبتاً کمی از داده استفاده می‌کنند نسبت به فعالیت‌های دیگر مانند پخش ویدئو، اما داشتن اینترنت سریع با پهنای باند بالا همواره مزیتی است و احتمالاً تجربه آنلاین شما را به طور کلی بهتر خواهد کرد.

 2. پهنای باند

  : اگر چند نفر از یک شبکه استفاده می‌کنند، پهنای باند یک ملاک مهم است. اگر تعداد زیادی دستگاه همزمان از داده استفاده کنند و پهنای باند محدود باشد، ممکن است سرعت اتصال کاهش یابد.

 3. سرعت دانلود

  : سرعت دانلود تأثیر زیادی بر سرعت دانلود بازی‌ها و همچنین بروزرسانی‌ها مانند پچ‌ها و محتوای پساعرضه دارد. با افزایش اندازه بازی‌ها، این موضوع تنها مهم‌تر خواهد شد.

 4. سرعت آپلود

  : سرعت آپلود تأثیر گذاری بر سرعتی که می‌توانید فایل‌ها را آپلود کنید، دارد و می‌تواند کیفیت استریم شما را در صورت انتخاب استریم زنده برانگیزد.

تاخیر و پایداری:

 1. تاخیر و پینگ

  : داشتن تاخیر پایین و پینگ کم باید یکی از اولویت‌های مهم برای یک شبکه بازی محکم باشد زیرا تأثیر مستقیمی بر تجربه شما دارد. این موضوع به ویژه در بازی‌هایی که دقت و واکنش آنلاین برای موفقیت حیاتی است، مانند بازی‌های مبارزه یا شوتر اول شخص رقابتی، صدق

  اینترنت گیمینگ
  اینترنت گیمینگ

چگونه تاخیر و یا پینگ رو کنترل کنیم؟

انتخاب صحیح سرور یک بخش مهم از کاهش تاخیر است. سرور بازی کاری است که شما را به سایر بازیکنان متصل می‌کند و به عنوان یک مرکز اطلاعات عمل می‌کند که به همه امکان می‌دهد تا تجربه مشترکی را داشته باشند، سازگار یا رقابتی.یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش تاخیر انتخاب سرور بر اساس فاصله است. بیشتر بازی‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهند که یک سرور بر اساس مکان انتخاب کنید؛ توصیه می‌شود سروری که نزدیک‌تر به شماست را انتخاب کنید. هر چه داده بیشتری باید سفر کند، مدت زمان سفر بیشتر، و پینگ بالاتر خواهد بود.

همچنین می‌توانید با شبکه محلی خود اقداماتی انجام دهید تا به کاهش تاخیر کمک کنید، از جمله غیرفعال کردن ترافیک رقیب. دستگاه‌های دیگری که از اتصال شما استفاده می‌کنند را غیرفعال کنید و فرآیندهای پس‌زمینه در رایانه خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که داده استفاده نمی‌شود.هر چه کمتر دستگاهی از شبکه شما در حالت بازی استفاده کند، منابع بیشتری می‌توانند به اتصال شما اختصاص یابند و تاخیر کمتری خواهید داشت.

پیکربندی روتر نیز می‌تواند بر تاخیر تأثیر بگذارد. هرچند جزئیات سخت‌افزار شبکه شما احتمالاً منحصر به فرد هستند، اما تحقیق درباره تجربه سایر بازیکنان با روتر شما ممکن است نگاهی به تنظیمات نرم‌افزاری یا روتر بدهد که می‌تواند به کاهش پینگ کمک کند.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که هر جنبه‌ای از شبکه‌تان را برای بهترین تجربه در نظر بگیرید:

 1. یک ارائه‌دهنده اینترنت (ISP) خوب پیدا کنید که اتصال پایدار با پهنای باند و سرعت انتقال مناسب را فراهم کند، و یک مودم که این سرعت‌ها را پشتیبانی کند.
 2. یک روتر انتخاب کنید که یک شبکه ایجاد کند که سرعت اتصال شما را پشتیبانی کند و هر فناوری اضافی را که می‌خواهید استفاده کنید.
 3. اتصال سیمی یا بی‌سیم از رایانه خود به روتر را انتخاب کنید که حمایت کند از نحوه‌ای که قصد دارید از شبکه استفاده کنید. اگر اتصال سیمی است، کابل اترنت مناسب را انتخاب کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما به درستی تجهیز شده باشد تا با شبکه انتخابی شما سازگار باشد، سپرده گذاری از یک کارت وای-فای یا کنترلر اترنت صحیح. به دنبال آخرین پردازنده‌های لپ‌تاپ و رومیزی بگردید تا اطمینان حاصل شود که رایانه شما با آخرین فناوری‌های شبکه مانند وای-فای 6 تجهیز شده است.

با این معیارها همگی برآورده شده باشد، شما همه چیزی که برای لذت بردن از یک تجربه بازی آنلاین  نیاز دارید را خواهید داشت.

اسکرول به بالا